Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English


ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ
Психічне здоров'я є не просто відсутністю психічного розладу. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал, справлятися зі звичайними життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також вносити вклад в життя своєї спільноти.

Відхилення від вищеописаного стану може виявлятись у порушеннях процесів сприйняття, мислення, уваги, пам'яті, емоцій тощо. Різні сукупності таких ознак було поєднано у розлади, класифікації яких на даний час описані у DSM-5 (США) і ICD-10 (ВООЗ).

Рекурентна депресія Тривожний розлад
ПТСР Панічний розлад
Розлади харчової поведінки Обсесисно-компульсивний розлад
Розлади особистості

У більшості розвинених країн психічні розлади лікують психіатри, психотерапевти і клінічні психологи. На даний час в Україні офіційно діагностувати і лікувати психічні розлади мають право лише лікарі-психіатри і лікарі-психотерапевти.

Психолог при необхідності може порадити пацієнтам також консультацію психіатра. Поряд із цим, психологи чи психотерапевти у своїй роботі зосереджують увагу на корекцію проявів таких розладів (наприклад, нав'язливих думок, дратівливості, погіршення настрою, страху, особистісних проблем, стосунків тощо). Тобто, для звернення до психолога чи психотерапевта зовсім не обов'язково мати повний "набір" симптомів, які були б достатні для встановлення певного психіатричного діагнозу. Наявні проблеми можуть бути також на так званому суб(до)клінічному рівні (з незначно вираженою симптоматикою) чи спричиняти розлад адаптації.