Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ПОКАЗИ ДО


ПСИХОТЕРАПІЇЕФЕКТИВНІСТЬ ПОКАЗИ
Системна сімейна психотерапія Системна сімейна психотерапія
EMDR і психотравматерапія EMDR і психотравматерапія
Майндфулнес-орієнтована когнітивна психотерапія Майндфулнес-орієнтована когнітивна психотерапія

Проведення досліджень, спрямованих на перевірку ефективності різних методів надання психологічної допомоги має на меті сприяти фахівцям і пацієнтам приймати оптимальні рішення щодо вибору методів психологічних втручань з точки зору їх терапевтичної і економічної ефективності.

Результати таких досліджень публікуються, зазвичай, у міжнародних рейтингових періодичних виданнях. Однією із умов публікації у таких видання є успішне проходження рецензування поданих наукових статей визнаними незалежними експертами у відповідній галузі науки. Завданням експертів є оцінити рівень організації дослідження, наявності систематичних і випадкових помилок. Рецензування спрямовується на відсів методично недосконалих досліджень, які не забезпечують достовірності отриманих в їх процесі результатів.

При накопиченні значної кількості високодостовірних досліджень з певної проблеми, як правило, їх порівнюють і узагальнюють у систематичних оглядах, які називають "мета-аналіз ...".

Результати згаданих досліджень і мета-аналізів використовуються також відповідними офіційними організаціями різних держав (наприклад, Національний інститут здоров’я і якості медичної допомоги Великобританії "NICE") для надання рекомендацій фахівцям щодо необхідності застосування певних методів психотерапії при різних захворюваннях.