Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

Науково підтверджена ефективність


МАЙНДФУЛНЕС ТЕРАПІЇ


Контрольовані клінічні дослідження довели ефективність МО-КТ у зменшенні ймовірного рецидиву приблизно у 40-50% людей, що страждали від трьох і більше попередніх епізодів депресії. Це цілком можна порівняти з профілактичним ефектом повномасштабної когнітивної терапії для депресії, і інших структурованих, короткострокових методів, таких як інтерперсональна терапія і поведінкова активація.

Більше того, останнє дослідження показало, що МО-КТ може мати конкретний ефективний захист від подальшого рецидиву для людей, що зазнали травми в дитинстві (Вільямс та інші, Журнал консультування та клінічної психології, J.Consult.Clin.Psychol.2013).

В Англії, урядовий Національний інститут клінічної майстерності (NICE) зараз рекомендує МО-КТ для людей котрі пережили три і більше епізоди депресії (Керівництво з лікування депресії, грудень 2004). Останні дослідження показують, що МО-КТ може бути також ефективною стратегією для такого виду депресії, який не реагує на інші підходи, такі як антидепресанти і когнітивна терапія. На сьогоднішній день є доказано те, що медикаменти і когнітивна терапія залишаються найбільш успішними в лікуванні великого депресивного розладу. Проте, недавній мета-аналіз (Хофман та інші, 2010) виявив середню величину ефекту МО-КТ відносно КТ, як для депресії, так і для тривожних розладів. Дослідження Піта і Хугаарда (Огляд клінічної психології, Clinical Psychology Review 31 (2011) 1032–1040), також, Гешвінд і його колеги виявили, що МО-КТ має лікувальне значення у зменшенні депресивної симптоматики незалежно від кількості попередніх епізодів депресії. (Гешвінд та інші, Британський журнал по психіатрії, British Journal of Psychiatry, 2012).

Крім того, майндфулнес є центральним компонентом діалектичної поведінкової терапії (Лінеган, 1995), один з підходів, який мав покази зменшення суїцидальної поведінки при межовому розладі особистості. Майндфулнес-орієнтовані підходи стали мішенню значного і постійно зростаючого інтересу, а також досліджень в ряді різноманітних сфер (для огляду, Баєр, 2003)/

Кайкен та інші (Журнал консультування і клінічної психології, J.Consult.Clin.Psychol. 2008) провів еквівалентне дослідження для пацієнтів з депресією, котрі відповідали критерію відновлення і були все ще на препаратах. Їх метою було перевірити сумісність результатів для тих, хто був розподілений по групах випадковим чином, група (а) – припинили медикаментозне лікування, брали участь в заняттях з МО-КТ, група (б) – продовжили лікування медикаментами. Після 15-ти місяців, кращий результат показала МО-КТ (47% рецидивів), в порівнянні з групою котра продовжила медикаментозне лікування (60% рецидивів). Також, була значна різниця в тривалості міри важкості симптоматики (за шкалами депресії Гамільтона і Бека) на користь тих, хто змінив медикаменти на МО-КТ. Це говорить про те, що в звичайній клінічній практиці МО-КТ може забезпечити корисну довготермінову альтернативу медикаментам для тих хто страждає від рекурентної депресії. Нещодавнє клінічне дослідження Сігала та співавторів (Arch.Gen.Psychiatry, 2010), підтвердили це відкриття для пацієнтів з нестабільним відновленням, яке супроводжувалось прийомом антидепресантів.

МО-КТ для активної депресії

Ван Алдерента інші, РКД, 2013. (кільк.=205) "МО-КТ для лікування поточної депресії"Ще дослідження ...Майндфулнес терапія як метод ...

Відхід від думок ...

(взято із: "Життя в суцільній катастрофі")

8-тижнева програма майндфулнес-терапії при депресії
Покази до застосування майндфулнес терапії
Науково підтверджена ефективність майндфулнес-терапії
Список літератури з майндфулнес-терапії