Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

EMDR


EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) – перекладається, як Десенсибілізація і Репроцесуалізація (опрацювання) травматичних переживань Рухами Очей.

EMDR є напрямком психотерапії, який практикується в усьому світі впродовж останніх 20 років. В ньому інтегровано багато успішних елементів різних терапевтичних підходів, але найважливішими є його унікальні аспекти: зокрема, терапевт пропонує пацієнту здійснити серію горизонтальних рухів очей (або двосторонніх тактильних чи аудіостимулів) і одночасно зосередитись на різних аспектах спогаду про важку стресову подію чи переживання.

Терапевтичний ефект такої процедури були виявлені Френсін Шапіро. Доктор Шапіро і її колеги розробили ряд процедур, які були уточнені і підтверджені в процесі багатьох контрольованих досліджень. Точне і дбайливе використання цих процедур може призвести до безпечного опрацювання спогадів, після чого негативні думки і емоції зникають.

Результатом загальноприйнятого (не EMDR) лікування ПТСР (посттравматичного стресового розладу) є у середньому зменшення 50% симптомів. Дванадцять сесій когнітивно-поведінкової терапії дають ремісію при діагностованому ПТСР у 79% випадків. Можна також досягти 80% ремісії застосуванням більше 100 годин поведінкової терапії з експозицією. Для порівняння, застосування EMDR дає ремісію при ПТСР з частотою 77-99% у 7 з 8 випадків впродовж трьох-восьми 90-хвилинних сесій.

Детальніше про метод EMDR ...

Детальніше про посттравматичний стресовий розлад
Покази до застосування EMDR
Науково підтверджена ефективність EMDR
Рекомендації до застосування EMDR у клінічних протоколах NICE
Список літератури з EMDR і психотравматерапії