Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

Детальніше про метод


EMDR

Психотерапія EMDR – це короткотривалий метод психологічної допомоги, завдяки якому можна просто і надійно позбутися страхів, тривожності, наслідків травм і негативного ставлення до життя, болючих нав’язливих спогадів про минуле, страхітливих сновидінь, неможливості повернутися до звичного життя, страхів, полохливості, панічних атак, підвищеної дратівливості, уникання контактів з оточуючими людьми, перепадів настрою, психосоматичних розладів. EMDR (ЕМДР) на даний час успішно допоміг вже більш ніж одному мільйону людей, що зазнали психологічних труднощів внаслідок пережитих ними різноманітних психотравматичних ситуацій.

Скорочення EMDR розшифровується як "Eye Movement Desensitization and Reprocessing". На українську мову назва методу перекладається як "десенсибілізація за допомогою рухів очей і репроцессінг" (ЕМДР).

В основу даного методу покладена ідея білатеральної стимуляції:
• Рухи очей у певному темпі і за певною схемою стимулюють почергову роботу різних півкуль мозку.
• Швидкі рухи очей змушують «включатися» спочатку одну, потім іншу півкулю мозку.
• Така почергова робота позитивно впливає на емоційний стан, усуваючи і знижуючи негативний вплив травмуючих подій, страхів і переживань.


Безпечність EMDR (ЕМДР)EMDR-психотерапія не є гіпнозом або несанкціонованим впливом на психіку. Всі зміни відбуваються під чітким контролем з боку пацієнта – саме пацієнт здійснює всю основну роботу над собою. Психолог є лише помічником на цьому шляху, експертом щодо застосування психотерапії і відіграє допоміжну роль. У будь-який момент ви можете зупинити психотерапевтичну сесію, якщо вважатиме це за потрібне.

Процедура застосування EMDR стандартизована, відточена,  узгоджена провідними фахівцями. Це забезпечує додаткову безпеку і гарантує результат – ЕМДР- психотерапія застосовується за протоколом, тобто певною схемою, яку всі психологи зобов'язані дотримуватися.Механізм дії EMDR (ЕМДР)


Хоча у даний час активно проводяться дослідження, точний механізм, за допомогою якого EMDR-психотерапії дозволяє опрацювати наслідки травматичного стресу наразі не вияснений, зокрема і тому, що ми тільки починаємо розуміти, як саме мозок обробляє важкі спогади чи негативні емоції. Поряд із цим, ряд нейропсихологів доводять, що EMDR-психотерапія дозволяє людині, що проходять лікування отримати швидкий доступ до опрацювання травматичних спогадів. Це, в подальшому, значно полегшує емоційні переживання, які пов'язані із цими спогадами або ж вони цілком зникають.

"Ми вважаємо, що EMDR (ЕМДР) викликає фундаментальні зміни в функціонуванні мозку, схожі на те, які відбуваються в парадоксальному сні, - це дозволяє людині проходять лікування більш ефективно, опрацьовувати і включати травматичні спогади в загальну асоціаціативну мережу спогадів у мозку. Це допомагає людині інтегрувати і зрозуміти спогади в більш широкому контексті свого життєвого досвіду".

Роберт Стікголд, Гарвардська медична школа
 

"EMDR (ЕМДР) швидко відкриває нові вікна на реальності, дозволяючи людям побачити рішення в собі, такі, яких вони ніколи не знали. Це терапія, коли клієнт отримує значний ресурс, який може бути особливо значущим, коли люди оговтуються від тривало існуючих травматичних переживань і порушень".

Лора Браун, доктор філософії
лауреат премії Американської психологічної асоціації за видатний професійний внесок
 

Після успішного застосування EMDR-психотерапії, афекти полегшуються, негативні переконання переформульовуються і фізіологічне збудження, яке пов'язане зі стресом - зменшується.

Результат дії EMDR ...


Детальніше про посттравматичний стресовий розлад Покази до застосування EMDR
Науково підтверджена ефективність EMDR
Рекомендації до застосування EMDR у клінічних протоколах NICE
Список літератури з EMDR і психотравматерапії