Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

РЕЗУЛЬТАТ ДІЇ


EMDR


EMDR може бути застосовано для вирішення широкого кола психологічних проблем, які є результатом пережитих людиною важких стресових подій, зокрема, при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР). Під час опрацювання важких спогадів людина може усвідомити, що негативні почуття і переживання зникають і вона може змінити ті непродуктивні аспекти своєї поведінки, які виникали внаслідок наявності згаданих почуттів. Наприклад, якщо хтось боїться їздити на автомобілі через те, що пережив у минулому важку автокатастрофу, після EMDR-психотерапії з дуже високою імовірністю зможе безпечно їздити знову.

У результаті сесії психотерапії все сумне, страшне або травмуюча подія перестануть бути таким. Сам спогад про проблемну ситуацію або переживання не зникає, але його болючість значно знижується або цілком зникає. Людина перестає відчувати страх, тривожність, смуток при спогадах про те, що трапилося у її минулому або при подіях, які раніше викликали у неї інтенсивні негативні почуття.

Інший ефект EMDR-психотерапії – це зростання самостійності, свободи вибору. Завдяки такій психотерапії замість реагування на тригер, тобто на проблемну ситуацію так, як людина звикла до цього часу, наприклад, плачем або страхом, вона зможе контролювати свою реакцію і свою поведінку. У ситуаціях, що нагадують про травматичну подію, людина буде почувати себе більш сильною і самостійною.

Коли людина звертається за допомогою, посттравматичний/післястресовий стан часто неправильно діагностується і лікується. Традиційно, як правило, пропонується лише медикаментозна терапія. Однак можливості фармакотерапевтичної допомоги при цих станах доволі обмежені. Поряд із цим, багатьма науковими дослідженнями встановлено, що:

  • Якщо розлади спричинені зовнішніми подіями, психотерапія є ефективнішою, ніж медикаментозне лікування;
  • EMDR (ЕМДР) і травмафокусована терапія є найбільш ефективними методами серед інших видів психотерапії. При цьому настає покращення /зниження інтенсивності/ коморбідності (супутніх розладів: депресій, фобій тощо).
  • Використання лише одного методу психотерапії може вирішити значну кількість психологічних проблем людини – це підтверджується практикою EMDR- психотерапії.

Детальніше про посттравматичний стресовий розлад
Покази до застосування EMDR
Науково підтверджена ефективність EMDR
Рекомендації до застосування EMDR у клінічних протоколах NICE
Список літератури з EMDR і психотравматерапії