Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

ВІДХІД ВІД ДУМОК


Є цікавим те, яким визвольним є відчуття того, що ти здатний бачити те, що твої думки є лише думками, і що вони не "ти", чи "реальність". До прикладу, якщо у вас є думка, що ви маєте виконати сьогодні певну кількість завдань, і ви не зауважили що це думка, а дієте так, ніби це "правда", то в той момент ви створили нову реальність, в якій ви дійсно вірите, що всі ці справи мають бути виконані сьогодні.

Один пацієнт, Пітер, який мав сердечний приступ і хотів запобігти ще одному, дійшов до драматичної реалізації тієї однієї ночі, коли усвідомив себе на проїзді з прожектором, миючим свою машину в 10 вечора. Він був вражений, тому що не мав цього робити. Це просто було неминучим результатом того, що він провів цілий день в намаганнях вкластись в те, що думав сьогодні потрібно було зробити. Побачивши, що він собі чинить, він також побачив, що не може піддати сумніву своє первинне переконання про те, що все має бути зроблено сьогодні, через те, що вже був "на гачку" абсолютної віри в це.

Якщо ви спіймаєте себе на такій поведінці, швидше за все ви також будете заведеними, напруженими і тривожними, навіть не знаючи чому, так як це було з Пітером. Тому, якщо думка про те, скільки ще всього ви маєте зробити приходить під час того, як ви медитуєте, ви маєте бути дуже уважними до цього, тому що через думку ви можете піднятись і почати щось робити, швидше ніж будете про це знати, без жодного усвідомлення того, що ви вирішили припинити сидіти, тільки через те, що думка промайнула у вас в голові.

З іншої сторони, коли така думка приходить, якщо ви маєте можливість відійти від неї і побачити чітко, ви зможете розставити пріоритети і зробити розумне рішення про те, що дійсно потрібно робити. Ви будете знати, коли говорити їм залишити вас протягом дня. Тож, просте зауваження ваших думок може звільнити вас від спотвореної реальності, яку вони часто створюють, і це дасть вам можливість бути більш проникливими ат мати відчуття керованості у вашому житті.

Визволення від тиранії обдумування приходить безпосередньо з самої практики медитації. Коли ми проводимо деякий час кожного дня в стані недіяння, спостерігаючи за потоками дихання і активністю нашого мислення і тіла, без попадання в пастку активності, ми спільно вдосконалюємо спокій і уважність. Так як, розу розвиває стабільність і є менш включеним в обдумування, ми зміцнюємо його здатність концентруватися і бути спокійним. І з кожним разом, як ми трактуємо думку, як думку, коли вона появляється ми реєструємо її зміст та оцінюємо силу з якою вона може впливати на нас і розглядаємо її правильність, кожного разу відпускаючи її і повертаємось до нашого дихання, відчуття дихання і зміцнення уважності.

Ми починаємо краще себе розуміти і приймати, не такими якими хочемо бути, а такими якими є.

Взято з:

Життя в суцільній катастрофі (ст. 69-70)

Джон Кабат-Зінн
Майндфулнес терапія як метод ...

8-тижнева програма майндфулнес-терапії при депресії
Покази до застосування майндфулнес терапії
Науково підтверджена ефективність майндфулнес-терапії
Список літератури з майндфулнес-терапії


Джалал ад-дин Руми
"Дом для гостей"

Человеческое бытие- странноприимный дом. Каждое утро-новые посетители.

Радость, тоска,злость, мимолетные осознания приходять как незванные гости.

Приветствуй и привечай их всех!
даже если это толпа скорбей,
насильно вынесшая всю
обстановку из дома,
и все же окажи почести каждому гостю.
Может быть, он освобождает тебе место
для каких-то новых услад.

Мрачная мысль, стыд, злоба-
встречай их у двери со смехом
и приглашай зайти.

Будь признателен каждому приходящему,
ведь все они посланы свыше
быть твоими наставниками