Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

СИСТЕМНА СІМЕЙНА ПСИХОТЕРАПІЯ


Виникнення проблем, труднощів у певної людини, як правило, супроводжується змінами у її стосунках з оточуючими (наприклад, при підвищенні у людини температури тіла, співмешканці схильні ставитись до неї, як до "хворої", надавати їй різноманітну допомогу, турбуватись про неї). В системній психотерапії робиться спроба перевірити імовірність також зворотної залежності – чи можуть існуючі стосунки людини із своїм найближчим соціальним оточенням (зокрема, у сім'ї) мати вплив на виникнення, хроніфікацію чи існування у неї тих проблем, з якими вона звертається на консультацію.

Таким чином, в системній сімейній психотерапії проблеми, з якими людина звертається на консультацію, розглядаються у їх взаємозв'язку із особливостями стосунків цієї людини з оточуючими, зокрема, з членами сім'ї. Навіть незначні, на перший погляд, зміни, які можуть відбутись у цій системі стосунків, обов'язково торкаються, зокрема, і проблемних форм поведінки і самопочуття.

Системна психотерапія спрямована на досягнення стійких, глибоких змін. При консультуванні проблем в сімейних стосунках робота спрямовується на збереження сім'ї в тому вигляді, в якому вона хоче існувати.

Системна сімейна психотерапія відноситься до групи короткотермінових видів психотерапії. Терапевтична сесія триває 50–90 хвилин. Необхідна кількість сесій – від 5 до 15, в окремих випадках – більше 20. Інтервал між сесіями – від 1 до 3–4 тижнів. Тому загальна тривалість терапії може бути від 1 місяця до 2 років.


Покази до системної психотерапії

Науково підтверджена ефективність

Список літератури з системної сімейної психотерапії