Сидорик Юрій

Сидорик Юрій Романович​
-
психолог, психотерапевт

кандидат психологічних наук, доцент
м. Івано-Франківськ

Попередній запис на консультацію в м.Івано-Франківську за тел.: +38 097 909 66 44


Deutsch
English

Клінічні протоколи Національного інституту здоров’я і якості медичної допомоги Великобританії (NICE)


(NICE)


У Великобританії при міністерстві охорони здоров`я функціонує Національний інститут клінічної майстерності (NICE), експерти якого аналізують результати досліджень ефективності лікування того чи іншого розладу тим чи іншим методом, і, відповідно до отриманих результатів, розробляють клінічні протоколи для лікування – ці протоколи є рекомендацією з вибору належних втручань як для фахівців, так і для пацієнтів. Ознайомитися з протоколами терапії найбільш поширених психічних розладів Британського інституту NICE ви можете на його сайті (англійською).

Рекурентна депресія Тривожний розлад
ПТСР Панічний розлад
Розлади харчової поведінки Обсесисно-компульсивний розлад
Розлади особистості

Ефективність системної сімейної, когнітивно-поведінкової терапії (майндфулнес-орієнтованої, схема-терапії), психотравматерапії EMDR при багатьох психіатричних розладах встановлена грунтовними науковими дослідженнями. Саме тому NICE рекомендує їх як "метод першого вибору" при лікуванні багатьох розладів.

Обираючи психотерапевта, важливо насамперед знати, чи він володіє методом психотерапії, який є рекомендований протоколами саме при діагностованому у Вас розладі (діагностику розладів відповідно до критеріїв, описаних у МКХ (ICD), в Україні має право здійснювати лише лікар-психіатр).

Психологи чи психотерапевти у своїй роботі зосереджують увагу на корекцію проявів таких розладів (наприклад, нав'язливих думок, дратівливості, погіршення настрою, страху, особистісних проблем, стосунків тощо). Тобто, для звернення до психолога чи психотерапевта зовсім не обов'язково мати повний "набір" симптомів, які були б достатні для встановлення певного психіатричного діагнозу. Наявні проблеми можуть бути також на так званому суб(до)клінічному рівні чи спричиняти розлад адаптації.